Zděné ploty s hliníkovou výplní:

Ke každému domu neodmyslitelně patří i plot.

Při stavbě referenčního domu jsme se dlouhodobě zamýšleli jakým stylem pojmout ohraničení pozemku. Plot má být masivní, ale nesmí vypadat jako hradba. Kombinací zdiva Liapor a hliníkových profilů jsme docílili moderního designu a maximální užitnosti. Výrobky z hliníku umožňují nejen zhotovení vlastních plotových polí, ale zároveň i zhotovení lehké branky a brány. Samozřejmostí je i automatické ovládání pohonem Hörmann skrze dálkový ovladač, ovládání telefonem či tabletem v rámci komplexního zabezpeční a ovládání domu. 

 

Ploty 1
Ploty 2
Ploty 3


Bazény 

Při stavbě referenčního domu jsme mysleli i na relaxační zóny. Práce je sice koníček, ale chvilka klidu a pohody v bazénu je také k nezaplacení. Pro výstavbu oázy klidu jsme využili výrobky Liapor ve formě armovaného ztraceného bednění se zalitím vodostavebním betonem. Samozřejmostí je i hydromasážní zóna. A jelikož už zase pracujeme, tak jsme bazén využili i jako dochlazovací smyčku pro naše vysoce výkonné solární kolektory.

Bazén 1

 

Všechny další stavební práce

Hlavním úkolem investora a zhotovitele je zamyslet se nad energetickými úsporami a dle možností a podmínek zvolit opatření v rámci zateplení obálky budovy. Mezi takováto opatření spadá zateplení střechy, vlastní zateplení pláště budovy a instalace kvalitních oken, dveří a garážových vrat. 

Zateplení střechy:

Tato etapa rekonstrukce byla snad nejsložitější a to nejen pro nepřeberné množství stavebního materiálu na trhu. V našem referenčním domě jsme zvolili zateplení střechy formou uceleného systému nadkrokevní izolace PUR 160 firmy Bramac a tímto jmse docílili nejen úsporu místa v podkroví, ale i bezchybnou funkci zateplení a parotěsné zábrany.

Zateplení pláště budovy:

Pro zateplení pláště budovy jsme zvolili polystyren EPS 160 mm osvědčeného výrobce firmy Baumit a na něj navazující kompletní systém potřebný pro zateplení.

Instalace oken, dveří a garážových vrat:

Stavebí výplně jsou důležitá součást opatření vedoucích ke snížení energetické náročnosti celé budovy a tak jsme výběru věnovali patřičnou pozornost. Závěrem byl pro okna vybrán profil firmy Salamander Bluevolution se stavební hloubkou 92 mm a izolačním trojsklem se součinitelem prostupu tepla Ug = 0,5. Pro osazení dveří a garážových vrat jsme zvolili osvědčenou německou kvalitu firmy Hörmann, která při výrobě klade důraz nejen na kvalitu, ale i na snižování energetické náročnosti pro vytápění. Použitím těchto stavebních výplní jsme učinili energetickým úsporám za dost.


Stavba 1
Stavba 2
Stavba 3